Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Divadlo J.G.Tajovského

Divadlo Jozefa Gregora - Tajovského (DJGT) vo Zvolenedivadlo

vzniklo v roku 1949 ako Stredoslovenské divadlo. V súčasnosti je jeho zriaďovateľom Banskobystrický samosprávny kraj. DJGT pôsobí ako profesionálne činoherné divadlo so širokým repertoárovým záberom. Uvádza svetové i domáce tituly, klasiku i súčasnú tvorbu. V repertoári nechýbajú rozprávky a predstavenia pre študentov. Každý mesiac súbor odohrá niekoľko predstavení na zájazdoch. Úspešne sa prezentuje na zahraničných zájazdoch a medzinárodných festivaloch.
Pre svojich návštevníkom DJGT pripravuje Deň otvorených dverí, Deň divadla v DJGT, divácku anketu MOTÝĽ, Večer s osobnosťou, udeľovanie Cien Jozefa Krónera či výstavy v priestoroch divadla. Divadlo každoročne usporadúva ZÁMOCKÉ HRY ZVOLENSKÉ.

ZÁMOCKÉ HRY ZVOLENSKÉ prebiehajú každoročne od júna do júla na Zvolenskom zámku ako najstarší plenérový divadelný festival na Slovensku. Svoju históriu píšu od roku 1974. ZHZ sa skladajú z 2 častí: činohernej a opernej. Festival otvára premiérou svojej inscenácie domáce DJGT a opernú časť Štátna opera Banská Bystrica. Potom sa pod nočnou oblohou na nádvorí zámku predstavia hosťujúce divadelné súbory zo Slovenska i zahraničia, čím si festival získal podtitul „medzinárodný letný divadelný festival“.

Divadlo sídli v budove postavenej koncom 19. storočia. Objekt pôvodne slúžil ako Hotel Grand. V rokoch 1987 – 1994 bol komplexne zrekonštruovaný. Má vybudovaný bezbariérový prístup a špeciálnu lóžou pre imobilných divákov. Sála divadla má kapacitu 334 miest, štúdio s kapacitou 91 miest je určené pre komornejšie hry a projekty. Súčasťou objektu je reštaurácia a divadelný klub.

 

Kontakt
Divadlo Jozefa Gregora Tajovského
Divadelná 3, 960 77 Zvolen
Tel: +421 (0) 45 55 51 222, 045 55 51 203

pokladňa predpredaja:

Tel: +421 (0) 45 55 51 226,

e-mail: djgt@djgt.sk
www.djgt.sk


 


Úvodná stránka